Katedra slovanských filológií súčasťou Globálnej rady pre antropologickú lingvistiku, SOAS, University of London

Globálna rada pre antropologickú lingvistiku má na starosti výročné konferencie, publikácie a mediálne výstupy, štipendiá, konzultácie a spoluprácu v oblasti lingvistickej antropológie a antropologickej lingvistiky s globálnym zameraním.

Globálna rada pre antropologickú lingvistiku spolupracuje najmä s katedrami, fakultami a vysokými školami na rozvoji vedy v oblasti lingvokulturologickej antropológie a sociolingvistiky. Ako jediná celosvetová rada pre lingvokulturologickú antropológiu poskytuje svojim pobočkám, odteraz včítane Katedry slovanských filológií FF UKF v Nitre, v oblasti lingvistickej a kultúrnej antropológie:

• výskumné údaje
  • vedeckú spoluprácu
  • prednášky z mediálnej oblasti
  • konferenčné balíky
  • publikácie
  • študentské mobility
  • akademickú propagáciu
  • prípravu na výskum
  • publikačnú prípravu
  • prepojenosť
  • a iné

Všetka pomoc, ktorú poskytuje Globálna rada pre antropologickú lingvistiku, je pre partnerské organizácie bezplatná.

Globálna rada pre antropologickú lingvistiku je centrom celosvetovej siete podpory v oblasti lingvistickej antropológie a sociolingvistiky. Jej projekty, podujatia a mediálne výstupy majú veľký význam pre vedeckých pracovníkov v oblasti lingvistickej antropológie, do toho rátajúc jej vlajkové časopisy JALA (Journal of Asian Linguistic Anthropology), JOMELA (Journal of Mediterranean and European Linguistic Anthropology) a MEALA-J (Journal of Middle Eastern Linguistic Anthropology).

Globálna rada pre antropologickú lingvistiku je členom WCAA, Svetovej rady antropologických asociácií, a jej oficiálnymi partnermi sú Taylor and Francis Publishers, Springer Publishers, Multilingual Matters a Wenner Gren Foundation, ako aj viac ako 3 000 akademických inštitúcií na celom svete.

Globálna rada pre antropologickú lingvistiku je tiež príjemcom grantov, napríklad grantov Wenner-Grenovej a Japonskej nadácie.