Slavica Nitriensia

ISSN 1338-7464

Slavica Nitriensia je vedecký časopis, ktorý sa orientuje na problematiku slovanských filológií. Popri článkovej časti obsahuje rubriky Rozhľady, Recenzie a rubriku Kronika s informáciami o vedeckých a odborných podujatiach (konferenciách, sympóziách, seminároch a pod.) a s príspevkami o životných jubileách. Prispievateľmi časopisu sú prevažne jazykovedci a literárni vedci z domácich a zahraničných univerzitných a akademických pracovísk. Časopis vychádzal dvakrát do roka, od roku 2012 do roku 2021, jeho vydávanie katedra plánuje v blízkej budúcnosti obnoviť.

Redakcia:

prof. PhDr. Jana Sokolová, CSc. (hlavná redaktorka)

Adresa redakcie:
Katedra slovanských filológií, Filozofická fakulta Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre, Štefánikova 67, 949 74 Nitra, Slovenská republika